Busquets je minulosťou: Týchto 5 hráčov by ho mohlo nahradiť!

Dlhých pätnásť rokov bol neoddeliteľnou súčasťou základnej zostavy FC Barcelony, hoci v posledných dvoch sezónach ho niekoľkokrát fanúšikovia kritizovali predovšetkým za nedostatočnú rýchlosť. I tak bol ale kapitánom, keďže v roku 2021 prevzal pásku po Messim.

Ikona španielskeho futbalu sa ale rozhodla nepredĺžiť v Barcelone kontrakt a aktuálne sa rieši, kto zastane miesto defenzívneho stredopoliara, ktorý dres katalánskeho veľkoklubu obliekol až 722 krát, pričom v žiadnej z pätnástich sezón nepodliezol métu 40 štartov.

Prirodzeným defenzívnym stredopoliarom je Frenkie de Jong, no toho úlohy sú niekedy o niečo iné, navyše, často býval na ihrisku spolu s Busquetsom, a za ďalšie, jeho zotrvanie v klube je nie je práve isté. Zarába totižto až príliš veľa a Barcelona sa ho preto možno pokúsi predať.

KTORÍ DEFENZÍVNI STREDOPOLIARI BY MOHLI PRESTÚPIŤ DO BARCELONY?

Z nasledujúcich piatich možností sú tri o ktorých sa hlasno hovorí a dve, ktoré boli čiastočne spájané s klubom v ostatnom cca roku.

5WILFRIED NDIDI

26-ročný nigérijský stredopoliar sa stal evnou súčasťou Leicestru, ten však vypadol pomerne nečakane z Premier League. Od roku 2017 za klub odohral cez dvesto duelov.

Back