Bývalý európsky i svetový šampión sa pustil do PSG: Jeho slová nemali chybu!

Paris Saint-Germain je v súčasnom futbale samostanou kapitolou. Na francúzske pomery je niekde celkom inde, v Európe patrí papierovo k špičke, no dvojzápas proti Bayernu opäť raz Parížanom ukázal “skutočnú kvalitu”.

PSG má v tíme ikony, akými sú Messi a Ramos, hviezdneho Mbappého i Neymara, špičkového brankára Donnarummu, ako aj množstvo zaujímavých hráčov. Obrovskú kritiku na adresu klubu vypustil ale zo svojich úst Emmanuel Petit, francúzsky majster sveta z roku 1998 a majster Európy z roku 2000, ktorý hrával najmä za AS Monaco, no po tri sezóny strávil aj v Arsenale a Chelsea a jednu v Barcelone.

Totálne ho totižto pobúrilo správanie sa fanúšikov po prehre PSG s Lyonom, kde si neodpustili ani bučanie a urážky Lionela Messiho, na ktorého často padá vlna kritiky za “kráčanie po ihrisku” atď.

„Keď počujem bučanie, tak je to urážka futbalu. Viem, že v súčasnosti je tu svorka psov, ktorí myslia len na útoky na Neymara a Lionela Messiho, ale toto je neuveriteľné. Pre Lionela Messiho mám len jednu radu: Okamžite odíď z tohto klubu! Toto nie je futbalový klub. Je to tím, v ktorom môžete hrať pred odchodom do futbalového dôchodku, dokonca aj keď máte ešte len 20 rokov. Sotva nájdete niekoho, kto sa v PSG posunie vpred,“ začal Petit.

„Počúvam veľa kritikov, ktorí hovoria, že Lionel Messi chodí po ihrisku. Ale všetci, ktorí ho sledujúcelú kariéru, tak vedia, že po ihrisku chodil aj počas najlepšieho obdobia v Barcelone. Lionel Messi je maestro orchestra a vedie hru. Ostatní hráči sú tí, ktorí musia vynaložiť väčšie úsilie. Pozrite sa na argentínske mužstvo, to sú ako bojovníci pripravení za neho zomrieť a preliať krv. Rovnako ako v Barcelone kedysi,“

„Keď som hral so Zinedinom Zidanom, tak ani raz sme mu nepovedali, že musí behať, aby pomohol v obrane. To bola moja úloha a ďalších hráčov v tíme, aby ‚Zizou’ mohol viesť orchester. Nežiadali sme ho, aby behal a unavoval sa bránením, pretože bol hviezda. Keď mu zobrali loptu, okamžite sme mu ju dali, pretože on bol pre nás rozhodujúci. Toto si je potrebné uvedomiť,“ porovnal Petit Messiho s ikonou prelomu tisícročí.

„Problém PSG nie je Lionel Messi ani Neymar, ale Al Khelaifi (prezident PSG) a oddelenie skautingu. Potrebujú mať okolo seba futbalistov, ktorí vedia hrať s najlepšími hráčmi. Tak, ako to dokázali v Argentíne na majstrovstvách sveta, keď sa stali šampiónmi,” uzvarel svoju analýzu 52-ročný Emmanuel Petit pre RMC Sport.

Zdroj: RMC Sport | Foto: Twitter