Bývalý hráč United: Maguire má veľkú slabinu. Mali kúpiť lepšieho.

Stal sa z neho najdrahší obranca futbalovej histórie. Harry Maguire stál Manchester 80 miliónov libier, čím prekonal dovtedajší rekord Virgila van Dijka, ktorý vyšiel Liverpool na 75 miliónov libier. Svoje si o tom myslí bývalý hráč “Červených diablov” Paul McGrath.

Ten nie je presvedčený, že Maguire je to, čo Manchester potreboval a že mal radšej kúpiť kvalitnejšieho obrancu. “Želám Harrymu všetko dobré v jeho zlepšovaní. Zatiaľ však len predstavuje peniaze, ktoré musel Manchester minúť za anglického obrancu, za ktorého by pred dvoma rokmi nezaplatili ani 14 miliónov libier,” začína 59-ročný Ír.

“Môj bývalý klub utratil tieto peniaze z troch dôvodov. Po prvé, Harry môže v 26 rokoch poskytnúť klubu 7 alebo 8 najlepších rokov jeho kariéry. Po ďalšie, je to Angličan. Hraje tvrdo a v istom zmysle môže s tým mať problém v Európskych súťažiach, čo sa týka pravidiel. Najdôležitejšie však je to, že Manchester United potreboval lídra vzadu, muža, ktorý by zastavoval strely.”

mcgrath man utd

Napriek tomu, si bývalý hráč Aston Villy, či Derby myslí, že United mali kúpiť niekoho iného ako Maguira. “Preferoval by som skôr Kalidouho Koulibalyho z Neapola. Ale rozumiem prečo klub stavil na Harryho. Je o dva roky mladší a je Angličan,” vysvetľuje McGrath. “Taktiež verím, že United pokryjú Maguirovu veľkú slabinu. Harry totiž rád vyváža loptu, dlho ju drží vo svojej moci a to môžu niektoré top kluby využiť. Pretože ak zlyhá, čo sa niekedy obrancom stáva, nemá potrebnú rýchlosť Van Dijka alebo Varana, aby pokazenú situáciu napravil.”

V nasledujúcich sezónach uvidíme, či nemal McGrath napokon pravdu. Či sa nemal Manchester zamerať skôr na podpis Kalidouho Koulibalyho. To sa však nedozvieme po pár kolách. Čo si myslíte vy?

harry maguire leicester

Zdroj: Goal.com | Foto: Twitter