Bývalý tréner o Ronaldovi: Cristiano je lepší ako Messi, má len slabšiu podporu tímu

Cristiano Ronaldo spravil prvý krok do sveta veľkého futbalu v drese Sportingu Lisabon, keď mu premiéru v A-mužstve doprial rumunský tréner László Bölöni. Ten si zaspomínal na staré časy v tomto porutgalskom klube a zároveň sa vyjadril k otázke, kto z dvojice Ronaldo-Messi je lepší.

Celý futbalový svet rieši neustále otázku, ktorý hráč je z dvojice Messi-Ronaldo lepší. Portugalský superstrelec sa nedávno s Realom Madrid opäť objavil v Lisabone, aby proti miestnemu Sportingu odohral odvetný zápas skupinovej fázy Ligy majstrov. Pri tejto príležitosti sa na porovnanie dvoch najlepších hráčov súčasnosti spýtali trénera Lászlóa Bölöniho. Práve tento 63-ročný Rumun doprial Cristianovi Ronaldovi debut v Áčku Sportingu.

“Kto je najlepší hráč na svete? Ťažko povedať. Môžeme sa pozrieť do štatistík a spočítať góly alebo tituly, ale vieme, že toto nie je pravý odraz skutočnosti. Prikláňam sa na stranu Ronalda, no to neznamená, že nemám úctu k Messimu,” prezradil Bölöni.

“Messi je génius, ale nesmieme zabudnúť, že hrá s Neymarom a Suárezom, nehovoriac o Andrésovi Iniestovi a ostatných okolo neho. Ronaldo v Reale Madrid nemá rovnakú podporu. Môžete si hovoriť, čo chcete, ale Gareth Bale nikdy nebude ako Neymar alebo Suárez, dokonca ani ako Karim Benzema. Luka Modric je jediný záložník Realu, ktorý sa kvalitou približuje k Iniestovi,” doplnil rumunský tréner.

“Keď to vezmeme celé do úvahy, povedal by som, že Messi má v Barcelone lepšiu podporu od spoluhráčov ako Ronaldo v Reale Madrid. V Madride, rovnako ako v Portugalsku, každý očakáva od Ronalda, že práve on spraví rozdiel na ihrisku. V Barcelone je veľa hráčov, ktorí to môžu vziať na seba. Je pravda, že to často robí aj Messi, no v Reale je to vždy alebo takmer vždy na pleciach Cristiana,” usúdil László Bölöni.

Fintičky Cristiana Ronalda vs dribling Lionela Messiho

https://www.youtube.com/watch?v=1QB2V4PVn9w

Zdroj: Goal.com | Foto: Youtube.com