BÝVALÝ TRÉNER SR: PRE TOTO BY HRÁČOV Z KHL VZAL NA MS V HOKEJI!

Slovensko rovnako ako niekoľko ďalších krajín nepovolá na MS v hokeji 2023 hráčov z KHL. Zatiaľ, čo časť verejnosti to podporuje, druhá časť to len ťažko predýchava a niektorí dokonca pre ich neúčasť plánujú absolútne ignorovať celý šampionát.

Názory verejne známych ľudí sú taktiež rozdielne a napríklad 75-ročný bývalý reprezentačný tréner slovenskej reprezentácie Čech Vladimír Vůjtek by v ich účasti problém nevidel, hoci priznal, že nerád sa vyjadruje k takýmto témam, ktoré majú silne politický charakter.

„Toto je politická otázka a nerád sa do týchto vecí púšťam. Hokej je šport a pokiaľ hráči na to majú výkonnosť, asi by na majstrovstvá sveta mali ísť. Každý si však myslí iné, náš Dominik Hašek má úplne odlišný názor.

Hokejový život je veľmi krátky a keď sa chcú hokejisti zabezpečiť a majú tam dobré podmienky, potom ich nedokážem odsúdiť. Každý vie, že som tam odtrénoval niekoľko sezón, dnes by som tam nešiel. Je to však každého osobná vec.

Pozrite sa na NHL, je tam mnoho Rusov a nikomu v Amerike to neprekáža. Naopak, Alexandrovi Ovečkinovi postojačky tlieskajú. Pritom sú prakticky s Ruskom vo vojnovom stave. Hráčov z KHL neodsudzujem. A čo povedať na rozhodnutie zväzu? Bol tam silný tlak politikov, inak to asi ani nešlo,“ zneli slová muža, ktorý viedol našu krajinu na MS 2012-2015 a v roku 2012 s ňou získal striebro, naše dodnes posledné zo svetového šampionátu.

ROZHODNITE AJ VY: KTO TVORÍ NAJLEPŠIU PÄŤKU SLOVENSKEJ HISTÓRIE?

Zdroj: Pravda | Foto:  Instagram