Čaká Slovan obdobie “temna”? Zo slov Weissa vyplýva, že … !

Vladimír Weiss je považovaný za najlepšieho slovenského futbalového trénera, ako jeden z mála má skutočný rešpekt a dokáže ustáť v Slovane aj ťažké chvíle. Nedávno to bola prehra 2:6 na Cypre v odvetnom zápase play-off Európskej ligy, zatiaľ čo včera (v nedeľu) padol Slovan aj po kikse Borjana v Dunajskej Strede.

Skúsený tréner gratuloval súperovi k zaslúženým trom bodov, mrzel ho odchod fanúšikov v 70. minúte za (ako sa ukázalo) konečného stavu 3:1, keď možno jeho hráči potrebovali nakopnúť a pokúsiť sa o dorovnanie skóre aj za ich podpory. „Fandiť by mali aj keď sa nedarí. Toto sa nerobí,“ povedal na udalosti zo 70. minúty Weiss.

Neskôr pri analýze, ktorú si ale prevažne necháva podľa jeho slov do kabíny, vyzdvihol troch hráčov. Žiaľ, pre Slovan ako-taký to žiaľ boli Weiss ml., Kucka a Kankava. A to prvý menovaný pre nedoliečené zranenie ani nehral.

„Keď tu nehrá Vlado (Weiss ml., pozn.), iní hráči nevedia prejaviť emóciu. Kucka aj Jaba (Kankava) sú fantastickí, emócie musíme prejaviť v súboji, hádať sa s rozhodcom. Toto nám chýba,” povedal tréner. Žiaľ, spomínané trio je na sklonku kariéry, Weiss má síce “len” 33 rokov, no zranenia ho limitujú až príliš často, zatiaľ čo Kucka oslávi čoskoro 37. narodeniny a Kankava na jar už 38. narodeniny.

Otázkou je, kto a akým spôsobom ich o rok či dva nahradí, nebudú hrať predsa na rovnakej úrovni stabilne do päťdesiatky.

Zdroj: Sportnet | Foto: YouTube