CALZONA VERÍ V ÚSPECH: „TOTO BOL TEN NAJLEPŠÍ SIGNÁL”!

Francesco Calzona dostal od fanúšikov, odborníkov i mnohých bývalých futbalistov po vyjadreniach po remíze s Luxemburskom poriadnu kritiku. Samotná hra bola veľmi zlá a slová o tom, že to bol ťažký súper a pod. boli len poslednou kvapkou.

Proti Bosne a Herzegovine to bude pre Slovensko i samotného Calzonu reparát, ktorý je potrebné zvládnuť. Ak náhodou prehráme, bude strácať už teraz na Bosnu, ktorá mala byť náš súper v boji o 2. postupovú priečku hlavným súperom, päť bodov.

Calzona verí, že tentokrát sa dostaví úspech a prvý pozitívny signál videl v tom, že hráči boli po štvrtkovom zápase nespokojní a mrzel ich herný prejav i výsledok. Práve na odčinení zlyhania zrejme taliansky kouč plánuje stavať tentokrát.

„Po zápase s Luxemburskom som na hráčoch videl, že neboli spokojní. Mrzel ich predvedený výkon i výsledok, čo je výborný signál pred zajtrajším (nedeľným) zápasom. Všetci vieme, že musíme zlepšiť veľa vecí. Musí to byť z našej strany lepšie, aby sme mohli pomýšľať na dobrý výsledok. Chceme urobiť všetko pre to, aby sme vyhrali,” povedal Calzona na predzápasovej tlačovej konferencii.

„Bosniaci prídu po víťazstve nad Islandom nabudení a sebavedomí. Majú veľmi silnú mentalitu, ale my sa pozeráme na nás a nie na súpera. Základ je, že sa musíme zlepšiť. Hráči sú v poriadku, oddýchli si fyzicky i mentálne. Sú pripravení, aby zajtrajší zápas zvládli. K dispozícii už bude Adam Zreľák, čo je dobrá správa. Je to totiž hráč s charakterom a mentalitou a takých potrebujeme,” dodal nám prvý tréner inej než slovenskej či českej národnosti.

SLOVÁKOV ČAKÁ BOSNA: AKO MÁ VYZERAŤ DNEŠNÁ ZÁKLADNÁ XI?

Zdroj: Šport | Foto: Twitter