Čas sa kráti: Hviezdny Werner k dispozícii za zlomkovú cenu!

Nemecký reprezentačný útočník Timo Wener na seba po prvýkrát výraznejšie upozornil ešte v sezóne 2016/17 po prestupe zo Stuttgartu do Lipska. Medzičasom sa stal z 24-ročného futbalistu jeden z najobávanejších kanonierov v Európe a záujem veľkoklubov sa stupňuje.

Autor 92 gólov v 154 dueloch za Lipsko aktuálne naháňa Roberta Lewandowskeho v snahe získať po prvýkrát v kariére korunu strelcov v Bundeslige, hoci 4-gólové manko sa zdá byť ťažko zmazateľné. Zároveň sa stále viac hovorí o tom, že to môže byť zároveň jeho labutia pieseň.

Veľký záujem o jeho služby má mať najmä trio anglických gigantov (Liverpool, Chelsea a Manchester United), no médiá už v minulosti spomenuli aj možné sledovanie zo strany Realu Madrid či FC Barcelony. Wernerova cena môže byť aj vďaka mediálnemu rozruchu nad úrovňou 100 miliónov eur, ktoré v súčasnosti asi nikto z menovaných nemá, čo môže potvrdzovať aj vyhlásenie vedenia Realu Madrid.

Anglický športový web Skysports však priniesol informáciu, ktorá môže dozaista veľa zmeniť. Timo Werner, ktorého Lipsko získalo v lete 2016, má v aktuálnej zmluve klauzulu, ktorá do 15. júna 2020 zaručuje akémukoľvek záujemcovi o jeho služby, že ho môže získať za 55 miliónov eur.

Následne už bude nutné rokovať s vedením Lipska, kde má Nemec platnú zmluvu do júna 2023. RB Lipsko mimochodom čaká po vyradení Tottenhamu na svojho štvrťfinálového súpera v LM, zatiaľ čo v Bundeslige okupuje po 29. kole tretiu priečku, na ktorej sa umiestnilo aj v ročníku 2018/19.

timo werner

Zdroj: Skysports.com | Foto: Twitter