Casemiro otvorene prehovoril: Je aktuálna sezóna pre Real stratená?

O Reale Madrid v sezóne 2020/21 sa nedá hovoriť v nejakých superlatívoch. Množstvo stratených bodov s papierovo slabšími tímami, zahanbujúce vypadnutie z pohára, v Lige Majstrov žiadna sláva. Prestupová politika bola zameraná na odchody hráčov a tých čo ostali, vo veľkom sužujú zranenia.

Tie sa prejavili aj v zápase 24. kola La Ligy na pôde Valladolidu, ktorý je v pásme zostupu. Zidane nemohol počítať s hráčmi, akými sú Benzema, Ramos, Carvajal, Valverde, Marcelo, Hazard či Rodrygo. Šancu tak ostal aj “nechcený” Isco, Mariano Diaz či dokonca 21-ročný Hugo Duro, ktorý zažil v A-tíme debut.

Aj napriek tomu Real vyhral 0:1 gólom Casemira, pre ktorého to bola piata trefa od konca novembra. Z defenzívneho štítu sa tak stáva aj dôležitým zakončovateľom. Po zápase bol pochopiteľne v centre diania a nevyhol sa ani mnohým otázkam zo strán reportérov.

„Máme veľa zranených hráčov, no dnešná výhra ukázala nesmiernu vôľu a tvrdú prácu všetkých na ihrisku. Verím, že môžeme vyhrať ligu, hrá sa predsa ešte o 42 bodov. A nehovorím to len preto, že vieme o strate Atlética (pozn. Atlético prehralo 0:2 s Levante). Bude to síce ťažké, no my veríme. Skvelé zákroky predviedol aj Courtois, ktorý je mužom na svojom mieste,“ povedal Casemiro pre ESPN.

Po 24. kole je Atlético pred Realom, ktorý ťahá 4-zápasovú víťaznú sériu so skóre 7:1, už len o tri body, no má zápas k dobru. Tretia Barcelona stráca na Real 6 bodov, k dobru má oproti nemu dva zápasy. Kto teda napokon ovládne La Ligu?

Zdroj: ESPN.com | Foto: Twitter, Giphy.com