Čeferin otvorene: „80% súťaží sa dohrá a máme podrobné plány!”

52-ročný Slovinec Aleksander Čeferin aktuálne prežíva azda najťažšie obdobie svojho prezidentovania organizácii UEFA. Je však presvedčený, že sa všetko na dobré obráti a prezradil aj, ako to vidia kompetentní ohľadom futbalových súťaží.

„Nie som prorok. Ak však bude všetko pokračovať tak, ako to javí, očakávam, že približne 80 percent ligových súťaží sa dohrá. Všetky národné zväzy majú právo rozhodovať o osude svojich súťaží. Európske poháre rozhodne nechceme ukončiť predčasne a máme jasný plán. Ligu Majstrov aj Európsku ligu UEFA chceme dohrať bez skracovania počas augusta. Zároveň v tomto mesiaci máme v pláne rozohrať aj predkolá pre nasledujúcu sezónu 2020/21,“ mal pre beIN Sports povedať Čeferin.

Už teraz viaceré súťaže oznámili oficiálny reštart sezóny 2019/20, zatiaľ čo napríklad francúzska Ligue 1 či holandská Eredivisie boli ukončené. Vo Francúzsku bol vyhlásený majster a taktiež dva kluby oficiálne zostúpili, zatiaľ čo v Holandsku bol tento ročník takpovediac anulovaný a priebežné poradie rozhodlo o účastníkoch pohárovej Európy pre budúcu sezónu. Na Slovensku na oficiálny verdikt čakáme, no Fortuna liga bude obnovená najskôr začiatkom júna. Pre celú Európu však platí, že zápasy budú hrané bez diváckej prítomnosti, poprípade len za účasti niekoľkých desiatok ľudí.

Zdroj: News1.news | Foto: Twitter