Cehlárik NAŠTVAL trénera Bostonu: Ten ho skritizoval a potrestal!

Medzi najväčšie nádeje slovenského hokeja v zámorí možno zaradiť aj Petra Cehlárika. Rodák zo Žiliny sa snaží presadiť sa v mužstve Boston Bruins. Aktuálne to však nemá ľahké. Naštval totiž trénera a ten ho zato potrestal.

Všetko sa odohralo v druhej tretine zápasu proti New Jersey Devils. 23-ročný Slovák podrazil súperovho hráča, za čo bol vylúčený. Následne odohral do konca duelu len jedno striedanie.

“Tu ste v NHL. Zaslúžil si byť v zostave. Využili sme ho hrať s Krejčím, taktiež aj s Coyleom, čo sú dvaja veľmi dobrí hráči. Zodpovednosť padá aj na hráča aby bol pripravený hrať a to tým správnym spôsobom. Podľa mňa od toho ustúpil,” vyjadril sa tréner Bostonu Bruce Cassidy na adresu mladého slovenského reprezentanta, ktorého potrestal tým, že do konca duelu absolvoval len spomínané jedno striedanie a zvyšok času presedel na lavičke.

“Iba on vie, či bol frustrovaný alebo išlo o únavu z cestovania. Z Providence to nie je hodinová cesta. Možno sa trápil, že sme ho posielali dole. Neviem, nedokážem na to nájsť odpoveď. Povolali sme ho späť, lebo si to zaslúži, no dnes sme sa museli rozhodnúť nechať ho na lavičke náhradníkov a využiť iných hráčov,” zamýšľal sa 53-ročný kanadský tréner, ktorý mal Cehlárikovi vyčítať okrem vylúčenia aj jeho slabšiu defenzívnu činnosť a celkovú hru bez puku.

Zdroj: Sports.yahoo.com | Foto: Twitter