Český futbal oslavuje: Na jar bez klubu v pohároch, no i tak … !

Ešte nikdy sa nestalo, aby Slovensko malo na jar v pohárovej Európe na rozdiel od Česka svojho zástupcu. Český futbal však nemal až takú zlú jeseň, ako sa podľa toho zdá. A teraz môže sláviť návrat do TOP 15.

Viktoria Plzeň sa kvalifikovala do Ligy majstrov, kde síce v skupine smrti nezískala podľa očakávaní ani bod, no koeficientu to aj tak pomohlo. Slovácko a Slavia ostali pred bránami postupu zo svojich skupín v Konferenčnej lige, pričom od pražského klubu sa očakávalo viac. Bol totižto nasadený do 1. koša. Akurát Sparta sklamala v predkolách.

Aj tento výsledok a 6,750 bodu ale napokon českému futbalu stačia na návrat do TOP 15, keďže po vypadnutí nórskeho Bodo Glimt už nemôže žiadna krajina získať toľko bodov, aby Česko odsunula. Nórsko pritom zaostalo v 5-ročnom horizonte o 5 stotín bodu (29,050 vs 29,000 bodov).

Ešte v budúcej sezóne bude mať Česko len štyroch zástupcov, no v sezóne 2024-25, pre ktorú je smerodajné obdobie 2018-19 až 2022-23, keď sa bude hrať prvýkrát “švajčiarskym” modelom, už opäť päticu účastníkov.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený AC Sparta Praha (@acsparta_cz)

Realita českých klubov v sezóne 2024-25

Víťaz ligy – 4. predkolo Ligy majstrov (majstrovská časť)

2. tím z ligy – 2. predkolo Ligy majstrov (nemajstrovská časť)

Víťaz pohára – 3. predkolo Európskej ligy

3. tím z ligy – 2. predkolo Európskej konferenčnej ligy

4. tím z ligy – 2. predkolo Európskej konferenčnej ligy

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený SK Slavia Praha (@slaviapraha)

Zdroj: TV Nova | Foto: Instagram