Chaos okolo Moratu? Chelsea dáva ultimátum!

Po nie príliš vydarenej prvej polovici minulej sezóny v drese Chelsea putoval Morata na hosťovanie do Atlética Madrid. To sa mu skončí 30. júna 2020 avšak “The Blues” majú právo útočníka povolať toto leto naspäť. Morata sa však do Londýna vrátiť nechce, ale rokovania o jeho prestupe do Madridu zatiaľ neprebehli. Čo s ním bude ďalej? 

Podľa britského periodika Mirror poslala Chelsea do Madridu varovanie, že ak “Los Colchoneros” nezaplatia toto leto 50 miliónov libier, Moratu si plánujú v ďalšej sezóne stiahnuť späť na Stamford Bridge. Jeho zmluva o hosťovaní totiž obsahuje doložku, v ktorej je dané, že ak Atlético vyplatí londýnskemu celku spomínanú čiastku, hosťovanie sa zmení na trvalý prestup. Nič také sa však zatiaľ neudialo.

Žiadam len, ako som povedal Atléticu, urobte prosím všetko čo najskôr. Chcem tu zostať,” vyslal Morata jasný signál do médií, kde by chcel v budúcich sezónach hrávať. “V Londýne som sa necítil byť milovaný alebo ocenený klubom či fanúšikmi. Začal som dobre, ale zranenie na konci sezóny ma pribrzdilo,” posťažoval sa Španiel.

Chelsea však má záujem 26-ročného útočníka povolať v lete nazad. Logiku to dáva najmä z dôvodu zákazu prestupov na ďalšie 2 transferové obdobia. Či Atlético zaplatí Londýnčanom požadovanú sumu budeme ďalej sledovať.

Morata chelsea

Zdroj: Mirror.co.uk, Transfermarkt.com | Foto: Twitter