Chára odmietol pokoriť Jágra a Messiera: Definitívne končí!

Ďalšia veľká rozlúčka. Len pred pár dňami ukončil svoju bohatú kariéru Roger Federer, ktorý sa rozlúči na Laver cupe, teraz končí slovenský velikán Zdeno Chára. Vo veku 45 rokov, 6 mesiacov a 2 dni definitívne potvrdil, že nepodpíše zmluvu so žiadnym zámorským ani domácim klubom.

Zdeno Chára strávil v NHL dlhých 24 sezón, 16 krát si zahral v play-off a raz ako kapitán Bostonu Bruins zodvihol nad hlavu Stanley cup. V základnej časti odohral 1680 duelov. Viackrát nenastúpil v profilige žiaden obranca a len šesť útočníkov. Ak by vydržal odohrať v sezóne 2022-23 aspoň 52 duelov, pokoril by Francisa, ak 54 Jágra a v prípade, že by nastúpil ešte 77 krát aj Messiera. Mohol byť v TOP 3.

Vysoký obranca sa však rozhodol podľa svojho úsudku a my len môžeme byť hrdí, že šíril tak dlho dobré meno slovenského hokeja. Okrem NHL pôsobil aj vo Švédsku (výluka 2004-05) a bol aj kapitánom klubu Lev Praha v KHL (behom výluky 2012-13)-

Bol odchovancom trenčianskeho hokeja a v roku 1996, keď bol členom juniorského výberu pražskej Sparty, sa stal draftovou “56kou” a upísal sa NY Islanders, v drese ktorého symbolicky aj odohral poslednú sezónu. Za Slovensko hral na 7 MS, 3 olympiádach a dokonca bol aj súčasťou výberu Európy na Svetovom pohári 2016. Ziskal dve striebra z MS v hokeji a 6 krát bol vyhlásený za najlepšieho hokejistu roka na Slovensku. Klobúk dolu, Big Z!

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Zdeno Chara (@zeechara33)

Zdroj: Quanthockey, Eliteprospects | Foto: Instagram/Zeechara