Chára zvládol tradičný polmaratón: Ako sa mu darilo na “domácich” pretekoch?

Legendárny Zdeno Chára je športovcom aj po konci profesionálnej kariéry. Ako ste možno postrehli, na jar bežal Bostonský maratón, ktorý zvládol za 3:38h. Tentokrát sa postavil na štart polmaratónu na Slovensku.

Na 40. ročníku Rajeckého maratónu, ktorého trasa viedla aj smerom na malebné Čičmany, sa okrem hlavného maratónu bežal aj avizovaný polmaratón.

Slovenský obor, ktorý medzi zvyčajne nie práve vysokými vytrvalcami vyčnieva ešte viac než na ľade, ho zvládol v solídnom čase 1:33:50 h a celkovo skončil na 54. mieste. Medzi mužmi bol na 51. mieste (predbehli ho teda aj tri ženy) a v kategórii štyrdsiatnikov skončil na 16. mieste.

Keď si rozmeníme jeho výkon na drobné, jeden kilometer zvládal v priemere za 4 minúty a 27 sekúnd. Pre ďalšie priblíženie, ak by ste chceli dosiahnuť jeho výkon, museli by ste zabehnúť viac ako päťdesiat okruhov na klasickom štadióne, pričom každý z nich by vám nesmel v priemere trvať viac ako 1 minútu a 47 sekúnd.

Doplníme, ako informoval denník Šport, že hlavnú disciplínu 40. ročníka Rajeckého maratónu – maratón na trati z Rajca do Čičmian a späť – vyhral Miroslav Ilavský za 2:33:49 h, zo žien bola najrýchlejšia viacnásobná slovenská maratónska šampiónka Sylvia Šebestianová (3:10:12 h). V polmaratóne triumfoval s takmer sedemminútovým náskokom Matúš Hujsa (1:09:50 h) a zo žien bola najrýchlejšia Veronika Páleníková (1:21:39).

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Rajecký Maratón (@rajeckymaraton)

Zdroj: Šport | Foto: Instagram