Chelsea má mať nového vlastníka: Hodiny do podpisu!

Roman Abramovič sa musel pre konflikt na Ukrajine a jeho zaradenie do kruhu “známych” Vladimíra Putina viac-menej vzdať Chelsea, ktorú behom dvoch desaťročí dostal na absolútny futbalový vrchol. Kým nie je doriešený predaj klubu, má výrazne obmedzené fungovanie. Chelsea napríklad nesmie podpisovať hráčov ani predlžovať kontrakty.

Podľa anglických médií sa ale už odpočítavajú posledné hodiny do prevzatia klubu novým vlastníkom. Behom soboty sa má americký miliardár s nemeckými koreňmi Todd Boehly stať novým majiteľom Chelsea FC.

Tento muž vo svete športu nie je nijakým zelenáčom, veď napriklad čiastočne vlastní aj klub LA Dodgers hrajúci prestížnu baseballovú MBL a taktiež klub ženskej WNBA LA Sparks. Mimochodom, k dohode malo dôjsť už v noci z piatka na sobotu o 1:37 nášho času, pričom nový majiteľ by mal byť prítomný už na stretnutí Chelsea proti Wolverhamptonu v sobotu od 16:00.

Klub mal kúpiť za v prepočte až 5 miliárd libier eur a z prvej trofeje sa môže tešiť už o sedem dní, veď Chelsea 14. mája od 17:45 bude čeliť Liverpoolu vo finále FA Cupu.

Zdroj: Dailymail | Foto: Instagram/ChelseaFC