Chelsea naďalej púšťa hráčov: Najnovšie i 14-miliónového obrancu!

Chelsea je veľmi známa tým, že každoročne posiela na hosťovania desiatky svojich hráčov, hoci mnohí z nich zďaleka už nie sú teenegeri, ktorí by sa len potrebovali rozkukať po seniorských trávnikoch. Dobrým príkladom je aj európsky šampión z tohoto leta, ktorý má podľa Transfermarkt hodnotu 14 mil. €.

27-ročný ľavý obranca Emerson má svoje renomé, veď v minulosti obliekal dres AS Rímu a od leta 2018 patrí práve Chelsea. Okrem toho je aj stabilnou postavou talianskeho národného tímu, o čom svedčí jeho 19 štartov od roku 2018. Avšak, na Chelsea je to proste málo. Alebo nezabadá do konceptu Thomasa Tuchela.

Nech už je to akokoľvek, ľavý obranca s brazílskymi koreňmi strávi sezónu 2021/22 vo Francúzsku, kde bude vypomáhať miestnemu gigantovi z Lyonu. Ten si zahrá aj skupinovú fázu Európskej ligy a v Ligue 1 bude obhajovať 4. miesto, ktoré ale určite nie je pre Olympique Lyon “vysnívaným”. Oveľa radšej by obsadil aspoň 2. miesto a získal miestenku do Ligy Majstrov, keďže na PSG zrejme nikto nebude mať.

Emerson

Zdroj: Transfermarkt.com, Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter