Chelsea sa potrebuje zbaviť Diega Costu: V predaji im zrejme zabráni komický dôvod!

Tréner Chelsea Antonio Conte oznámil svojmu zverencovi Diegovi Costovi, že s ním do budúcej sezóny nepočíta už pred viac ako dvoma mesiacmi, no španielsky reprezentant je stále súčasťou kádra “The Blues”.

Londýnsky klub sa kontroverzného útočníka nevie zbaviť a do konca prestupového obdobia zostáva niečo viac ako dva týždne. Vedenie Chelsea už začína byť zúfalé a v klube si pomaly začínajú byť vedomí toho, že Costu nepredajú. Hlavný dôvod má pritom byť poriadne bizarný. 28-ročný Diego Costa totiž s tímom už pár mesiacov netrénuje a oddychuje v rodnej Brazílii, čoho výsledkom je značná nadváha a nedostatočná fyzická kondícia na nadchádzajúcu sezónu.

Samozrejme, hráča kvalít Diega Costu by zrejme kúpil hociktorý klub aj s nejakým tým kilogramom navyše, nie však za cenu, ktorú si predstavuje Chelsea. Tá totiž od prípadného záujemcu o služby útočníka žiada približne 60 miliónov eur.

Costa má s “The Blues” kontrakt platný do roku 2019 a zdá sa, že v Londýne zostane minimálne do zimného prestupového obdobia. Vtedy by sa mohol pripojiť k svojmu bývalému klubu z Atlética Madrid, ktorému akurát vyprší trest od FIFA a bude môcť pripisovať nových hráčov na súpisku. Či ale budú mať “Los Colchoneros” o pribratého Costu záujem, sa dozvieme zrejme až v januári. Diego však má k dispozícii dostatočne veľa času, aby sa opäť dostal do formy a kondície zodpovedajúcej profesionálnemu futbalistovi.

Zdroj: Calciomercato.com | Foto: Twitter