Chelsea sa v posledný deň prestupového obdobia činila: Kúpila oporu Leicesteru City!

Prestupové obdobie v Anglicku skončilo a prinieslo niekoľko zaujímavých prestupov. Tímy v snahe zaútočiť na čo najvyššiu priečku priviedli do svojich kádrov hráčov, ktorí majú byť pre nich v nadchádzajúcej sezóne posilami. Inak to nebolo ani u obhajcu titulu Chelsea.

Tá už skôr kúpila za rekordnú klubovú čiastku 62 miliónov eur Álvara Moratu z Realu Madrid, priviedla Antonia Rüdigera z Rímu, Bakayoka z Monaca a činila sa i v posledný deň prestupového obdobia, kedy do úspešného konca dotiahla dva transfery. Prvým hráčom, ktorý do tímu “The Blues” prišiel, je 25-ročný pravý obranca Davide Zappacosta z FC Turín.

Chelsea za neho Talianom vyplatila 28 miliónov eur a jeho služby si poistila do roku 2021. Druhou posilou je Danny Drinkwater, futbalista, ktorý v predminulej sezóne výrazne pomohol k fantastickému majstrovskému titulu pre Leicester City. 27-ročný Angličan, ktorý hráva na pozícii stredového záložníka vyšiel Chelsea na 38 miliónov eur a s klubom podpísal 5-ročnú zmluvu.

O hráčovi Leicestru sa už dlhšiu dobu vedelo, že chce zmeniť dres, avšak zmena prišla až pár hodín pred deadlineom. Či sa napokon Chelsea letné nákupy vydarili, uvidíme v priebehu a na konci sezóny.

Danny Drinkwater a Davide Zappacosta

Zdroj: Transfermarkt.com | Foto: Twitter