Chystá sa megavýmena medzi Juve a United. Rozhovory už prebiehajú!

Zdá sa, že odchod Moiseho Keana nebol ani zďaleka tým posledným z Juventusu v tomto prestupovom období. O Paula Dybalu je veľký záujem v kluboch Premier League, no ten najväčší prejavuje Manchester United, s ktorým Juventus rokuje o zaujímavej výmene hráčov.

Tá by sa mala týkať spomínaného Dybalu a Romelua Lukakua. Obaja sa vo svojich pôsobiskách poslednú sezónu gólovo trápili. Kým Argentínčan zaznamenal v 30 zápasoch Serie A 5 presných zásahov, belgický útočník ich v 32 zápasoch Anglickej najvyššej súťaže zaznamenal 12. Pre oboch by to bola na prvý pohľad skvelá výmena. Lenže kto garantuje Lukakuovi, že nebude v tieni Cristiana Ronalda?

lukaku juventus

Že táto výmena naberá reálne kontúry je zjavné z toho, že podľa televízie Sky priletel Dybalov agent v utorok do Anglicka, aby dohodol s Manchestrom prijateľné podmienky pre svojho klienta. A zdá sa, že pochodil vskutku dobre. 25-ročný útočník by si polepšil o slušnú čiastku čo sa týka jeho platu. V Juventuse aktuálne zarába 6,5 milióna eur za sezónu, zatiaľ čo United mu ponúkajú 10 miliónov za sezónu. Hoci sú takéto výmeny hviezdnych hráčov vo futbalovom svete nezvyčajné, bol by to dobrý obchod pre oba kluby. Čo si myslíte vy?

dybala manchester united

Zdroj: Marca.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter