Čierny scenár: Aj slovenský biatlon postihnutý koronavírusom!

Takmer najhorší scenár pre slovenského fanúšika biatlonu sa potvrdil. Koronavírus obmedzujúci najrôznejšie podujatia zasiahne aj do svetového pohára v biatlone, ktorý má aj u nás množstvo fanúšikov. Ak ste sa chceli zúčastniť, prípadne ste mali dokonca zakúpené lístky na najbližšie podujatie, máte smolu.

Najbližší víkend sa totižto bude konať svetový pohár v biatlone bez prítomnosti divákov. Pre slovenského fanúšika je to o to smutnejšie, že usporiadateľom je Nové Město na Moravě vzdialené od západných slovenských hraníc menej než 150 kilometrov či dve hodiny cesty.

Už teraz boli predané vstupenky v hodnote asi 22 miliónov českých korún, čo je takmer milión eur. Od štvrtku do nedele boli na pláne postupne šprinty, štafety a závody s hromadným štartom mužov aj žien.

Zo slovenských biatlonistov sa zatiaľ v aktuálnej sezóne najviac darí Martinovi Otčenášovi (57. v rebríčku IBU), zo žien, ktoré sú pre Slováka väčším lákadlom, Paulíne Fialkovej (7. vo svetovom pohári), jej sestra Ivona je aktuálne 43. Práve oni teda prichádzajú o možnosť mať v publiku neobvykle vysokú podporu, keďže pochopiteľne do Nemecka, Francúzska, Nórska či ďalších krajín nevycestuje rozhodne toľko Slovákov, ako do Čiech.

Zdroj: Nova.cz, Biatlonworld.com | Foto: Twitter,Instagram