Čierny scenár sa napĺňa: Obrovský ŠOK čoskoro na svete!?

0
2

Predsezónne prognózy majú často veľmi blízko realite, no vždy sa predsa len niečo “vymkne z rúk”. Sezóna 2020/21 je možno aj vinou extrémne nabitého programu zapríčineného 3-mesačnou odmlkou futbalu z predošlej jari trošku zvlášna, no vyhovárať sa na to nemôže nik. Medzi tie úplne najväčšie senzácie ale môže patriť čierny scenár, o ktorom sme dávnejšie písali aj my.

Hráči Juventusu absolútne nezvládli 6-bodový zápas 35. kola Serie A, keďže s AC Millánom doma prehrali 0:3. Vďaka tomu sú len tri kolá pred koncom súťaže mimo TOP4, a teda, teraz im už skutočne horzí neúčasť v Lige Majstrov. A to netreba zabúdať na to, že táto sezóna mohla skončiť ich jubilejným desiatym triumfom v rade! A úprimne povedané, málokto čakal niečo iné.

Navyše, ani záverečný program nie je pre Ronalda a spol. práve prívetivý. V 36. kole vycestujú do Sassuola, ktoré vďaka 16 bodom z ostatných 6 kôl bojuje s AS Rímom o 7. miesto, v 37. kole privíta Juventus na svojej pôde “nezastaviteľný” Inter Miláno, následne sa stretne s Atalantou vo finále Coppa Italia a až na záver bude mať pomerne schodného súpera z Bologne. To všetko behom 12 dní.

Nájde v sebe Ronaldo dosť síl dostať Juve do Ligy Majstrov, keďže väčšina tímu akoby buď nechcela, alebo na to jednoducho nemala? Prípadná neúčasť Juve v LM by bola vrámci Európy porovnateľnou senzáciou akurát tak s možnou rovnakou situáciou Liverpoolu.

Serie A po 35. kole:

Inter Miláno – 85 bodov
Atalanta – 72 bodov
AC Miláno – 72 bodov
SSC Neapol – 70 bodov
————————-
Juventus – 69 bodov
Lazio – 64 bodov (1 zápas k dobru)

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter