Citizens doplatili na málo známe pravidlo: Pep musel škrtať hráčov!

Do štvrtku 8. októbra museli všetci osemdesiati účastníci skupinových fáz európskych pohárov zverejniť svoje súpisky pre jesenné stretnutia. Ako je známe, tradične môžu manažéri napísať až 25 mien, čo sa však netýkalo napríklad Manchestru City.

Keďže jedno z možno nie až tak známych pravidiel UEFA vraví o tom, že každý klub musí mať medzi nominovanými hráčmi určitý počet odchovancov, a Citizens nemajú v kádri žiadneho, Pep Guardiola mohol napísať na “A-zoznam” pre skupinovú fázu len 21 mien. A keďže Citizens majú viac kvalitných hráčov, španielsky manažér musel “v hlave” škrtať nejaké mená.

V zozname pre skupinovú fázu Ligy Majtrov tak nenájdeme talentovaných hráčov ako Phila Fodena či Erica Garciu. Pochopiteľne, v prípade potrieb môže ešte na súpisku behom skupinovej fázy dopísať nejakých hráčov, no zásadne len mladíkov z akadémie. Napriek tomu však v konfrontácií s triom súperov FC Porto, Olympique Marseille a Olympiakos bude Citizens jasným favoritom na prvenstvo v skupine C a pre vyraďovaciu fázu bude môcť Guardiola dopísať ďalších troch hráčov.

Nominácia Pepa Guardiolu pre skupinovú fázu Ligy Majstrov:

  • Ederson, Steffen, Carson
  • Walker, Dias, Stones, Ake, Zinchenko, Laporte, Mendy, Cancelo
  • Gundogan, Rodri, De Bruyne, Bernardo, Torres, Fernandinho
  • Mahrez, Sterling, Jesus, Aguero

raheem sterling je lepsi ako neymar

Zdroj: Skysports.com | Foto: Twitter