CItizens sa činia: Napriek nadvláde sú blízko hviezdy budúcnosti!

Manchester City získa po ročnej odmlke s najväčšou pravdepodobnosťou anglický titul, pod vedením Pepa Guardiolu by sa mohlo jednať už o tretí ligový úspech. Napriek tomu, že majú na všetkých postoch veľkú kvalitu, podľa médií sú na čele pelotónu bažiaceho po zisku najhodnotnejšieho mladého ľavého obrancu sveta.

Post ľavého obrancu zastávajú v Citizens aktuálne Joao Cancelo, Benjamin Mendy a Olexandr Zinčenko, čo je bez pochýb ohromná kvalita. Avšak v prípade tohoto klubu nie je prekvapenie, že sa musí pozerať dopredu, čo potvrdzuje aj veľký záujem o Nuna Mendesa, stále len 18-ročnej tohtosezónnej stálice Sportingu Lisabon. Mladík, ktorý v predošlej sezóne naskočil do deviatich duelov a väčšinu času trávil v B-tíme hrajúcom druhú portugalskú ligu, je už teraz jasnou voľbou v Áčku, ktoré sa približuje k titulu.

Jeho aktuálna hodnota má byť podľa Transfermarkt 17 miliónov eur, pričom vo vekovej kategórii U18 je tak absolútne dominantný, veď druhý Aaron Hickey má len 5-miliónovú nálepku. Aj vo vekovej kategórii do 21 rokov je na veľmi slušnom 4. mieste, keďže sú pred ním len suverénny 75-miliónový Alphonsa Davies a duo 20-miliónovych hráčov (Ryan Sessegnon a Rayan Ait Nouri). Všetko nasvedčuje tomu, že Citizens za portugalského mladíka, ktorý by tak mohol doplniť v klube trio krajanov Joao Cancelo, Bernardo Silva a Ruben Dias, pošlú konkrétnu ponuku do Lisabonu už v najbližšom období. A nutno dodať, že ak sa Citizens do niekoho “zahryznú”, zväčša ho získajú.

Zdroj: Fourfourtwo.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter