“Citizens” vstúpili do sezóny kráľovsky. Pep Guardiola má ale problém a veľké OBAVY!

0
2

Aktuálny anglický majster Manchester city začal sezónu parádne. Po výhre v Community Shield si pripísal aj dve ligové víťazstvá. Napriek tomu trénera Pepa Guardiolu niečo trápi a bojí sa, že by to mohlo mať neblahé dôsledky na výkon jeho tímu v nadchádzajúcom období. 

“Citizens” síce nateraz valcujú svojich súperov, no trápia ich zranenia. Najskôr to bol Kevin De Bruyne, no netrvalo dlho a pridal sa ďalší hráč. Ide o brankára Claudia Brava, ktorého si napriek minuloročnej 40-miliónovej kúpe Edersona španielsky tréner veľmi cení.

“Claudio je brankárom s mnohými skúsenosťami. Jeho druhá sezóna bola veľmi dobrá a veľké tímy potrebujú kvalitnú dvojicu brankárov. My sme ju spolu s Eddiem (Ederson) a Claudiom mali. Bohužial, stalo sa, čo sa stalo a my mu želáme skorý návrat,” smutne skonštatoval Pep Guardiola, ktorý sa obáva, že by to mohlo mať negatívny dopad na celý tím.

“Prvý týždeň sme prišli o Kevina a teraz o Claudia, dúfam, že to zastavíme,” vyjadril obavy Španiel. Aj preto klub uvažuje o tom, že privedie náhradu. Jednu z alternatív už údajne hľadá v Reale Madrid, kde je prebytok po príchode Lunina a Courtoisa prebytok brankárov.

Zdroj: Goal.com | Foto: Twitter