Čo bude s Coutinhom? Barcelona to vyriešila šalamúnsky!

Philippe Coutinho sa stal v januári 2018 najdrahšou posilou v histórii Barcelony a hoci takmer okamžite začal pravidelne nastupovať, po jeden a pol sezóne ho klub pustil ako “nadbytočného” na hosťovanie do Bayernu. Ten ho však nekúpi a črtá sa teda otázka, čo s ním bude ďalej.

Aktuálna ekonomická kríza výrazne obmedzuje kúpyschopnosť všetkých klubov, čo v praxi znamená, že ani za Coutinha nikto len tak neponúkne ešte prednedávnom avizovaných 80 miliónov eur. Navyše, Brazílčan zároveň zarába viac než 200 tisíc týždenne, čo je ďalšie poriadne bremeno.

Všetko teda nasvedčuje tomu, že čoskoro 28-ročný stredopoliar bude aj v sezóne 2020/21 kmeňovým hráčom FC Barcelony. Tá však podľa zdrojov denníka Marca eviduje záujemcov o jeho služby formou ďalšieho hosťovania, pričom najviac sa skláňajú celky ako Tottenham a Manchester United, ktoré boli súpermi Coutinha v čase, keď pôsobil v Liverpoole.

Philippe Coutinho

Vedenie katalánskeho giganta, ktorému môžete dať svoj hlas, si vraj vie takúto možnosť predstaviť, no ako kompenzáciu má požadovať desať miliónov eur a určitý príspevok na jeho plat. Na to, ako to s brazílskym reprezentantom dopadne, si budeme každopádne musieť počkať prinajmenšom niekoľko týždňov.

Zdroj: Marca.com | Foto: Twitter