Čo bude s Greenwoodom? Takto odpovedal Erik ten Hag!

Spomínate si ešte na mladíka, ktorý mal našliapnuté na veľkú kariéru a už ako 18-ročný debutoval aj v drese anglického Áčka? Za Manchester United stihol odohrať do veku 21 rokov a 3 mesiace 129 duelov a strelil v nich 35 gólov.

Aktuálne má Mason Greenwood približne 22 a pol roka a viac než rok je bez futbalu. Pred pár týždňami bol však zbavený viny v prípade týrania svojej bývalej priateľky. Po očistení svojho mena sa tak zrejme vráti aj na trávniky.

Bude to ale v drese Manchestru United, ktorý ho, pochopiteľne, suspendoval? „V minulosti ukázal, že je schopný strieľať góly a hrať výborný futbal. V túto chvíľu však jeho budúcnosť nezávisí zďaleka len odo mňa,“ odpovedal na dotaz ten Hag.

Teorericky by ale Greenwood mohol byť druhým Rashfordom, ktorého po životnej sezóne ocenil aj samotný tréner. „Okrem Marcusa Rashforda potrebujeme ešte jedného hráča navyše so schopnosťami skórovať, či už z nášho vlastného tímu alebo musíme nejakého podpísať.“

Pokiaľ ide o Rashfordovu neuveriteľnú premenu, Ten Hag dodal: „Čo som urobil? Je to dobrý futbalista, neuveriteľne dobrý a jeho zakončovacie atribúty sú vysoké. Takže v prvom rade vytváram kultúru, kde môže vystupovať. Potom ho motivujem a vytvorím spôsob hry, kde to dokáže. A tiež musí mať kondíciu, nezabudnite na túto podstatnú časť. Keď sú tam tieto štyri aspekty, Marcus Rashford bude skórovať.

„Môže hrať ako ľavý krídelník či hrotový útočník, na tých postoch mu to ide najlepšie,“ dodal Holanďan, ktorý priviedol United do Ligy majstrov, k trofeji v ligovom pohári a ešte ho čaká finále FA Cupu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Mason Greenwood (@masongreenwood)

Zdroj: The Sun | Foto: Instagram