Čo bude s Realom Madrid? Klub môžu už čoskoro postihnúť zásadné zmeny!

Real Madrid je zrejme najväcším futbalovým klubom všetkých čias. Už v päťdesiatych rokoch sa stal gigantom európskeho futbalu a v súčasnosti prežíva jedno zo svojich najlepších období vôbec. Lepšie povedané donedávna zažíval.

Tri triumfy v Lige majstrov za ostatné štyri sezóny sú niečím, čo sa celé desaťročia nikomu neporadilo. Aktuálny víťaz nielen tejto súťaže, ale i španielskej ligy, sa však po skvelom dvojzápase proti Barcelone v superpohári výkonnostne prepadol. Aj z toho dôvodu sa už hovori o dopade negatívnych výkonov na budúcnosť klubu. Čo by mohlo spôsobiť prípadné celosezónne potácanie sa Realu Madrid?

  • vyhodenie trénera – Zinedine Zidane začal písať svoju trénerskú kariéru priam famózne a behom jeden a pol sezóny vyhral dvakrát Ligu majstrov a z klubu urobil nezastaviteľnú mašinu, ktorá zatienila aj najväčšieho rivala Barcelonu. Ak však klub nezíska v aktuálnej sezóne žiadnu trofej a naďalej bude strácať body aj s podpriemernými tímami, Francúzov koniec na lavičke madridského giganta sa stane skutočnosťou.
  • koniec Ronaldovej éry – Cristiano Ronaldo oslávi vo februári už 33. narodeniny, no stále je podľa odborníkov najlepším hráčom planéty. Individuálne trofeje však získava najmä vďaka tomu, že európskemu futbalu kraľuje “jeho” Real Madrid. Ak sa Real prepadne, prepadne sa aj Ronaldo a vzhladom na jeho vek sa nejaký comeback už konať zrejme nebude.
  • odchod viacerých dlhoročných opôr – Benzema, Modrič a ďalšie tradičné mená v drese “Bieleho baletu” pomaly stárnu a práve jedna neúspešná sezóna môže spôsobiť radikálne zmeny v kádri, počas ktorých sa ich vedenie tímu “zbaví”
  • príchod nových tvárí – ak niekto odíde, niekto musí zákonite prísť. No ak hovoríme o zmenách v Reale Madrid, do hry vstupujú tie najzvučnejšie mená svetového futbalu. Príchody Hazarda, Alliho či Dybalu za astronomické peniaze sa stanú očakávanými.

  • globálna zmena na európskej scéne – síce “len” štyri roky dominujú Lige majstrov španielske kluby, už celé desaťročie sa hovorí o Reale a Barcelone ako o najlepších tímoch, ku ktorým sa radil jedine Bayern. Anglické či talianske kluby ostávali v ich tieni. To sa však môže ľahko zmeniť a už v tejto sezóne sa môžme dočkať veľkého európskeho triumfu jedného z klubov z Manchestru či dokonca parížskeho Saint-Germain.

Zdroj: Sportskeeda.com | Foto: Twitter