Čo povedal Gigi Buffon rozhodcovi, keď ho v závere zápasu s Realom vylúčil?

Štvrťfinálové zápasy Ligy majstrov sú za nami. V utorok sa o jeden z najväčších obratov histórie postaral AS Rím, ktorý senzačne vyradil Barcelonu. V tú chvíľu však iba málokto tušil, že na druhý deň sa dočkáme ďalšej superdrámy v réžii Juventusu a Realu.

V prvom zápase na domácej pôde “Starej dámy” sa zrodila jednoznačná výhra Realu 0:3. Postup madridského celku sa zdal byť jasnou záležitosťou, avšak zdanie klamalo. Juventus namotivovaný neuveriteľným postupom talianskeho konkurenta cez Barcelonu sa na štadióne Santiaga Bernabéua postaral o fantastické futbalové divadlo. Dvoma gólmi Mandžukiča z prvého polčasu sa postupový plán “Los Blancos” začal rúcať ako domček z karát.

Dva kúsky za chrbtom Navasa boli však len predzvesťou katastrofy, ktorá prišla v 61. minúte. Po chybe kostarického brankára Realu prišiel trest v podobe gólu Matuidiho a skóre dvojzápasu bolo vyrovnané. Už už sa zdalo, že zápolenie pôjde do predĺženia, ale nakopnutá lopta do 16-ky v poslednej minúte nadstaveného času a následný nešikovný zákrok stopéra Benatiu na Lucasa Vázqueza, ktorý sa v čistej gólovke chystal zakončiť, znamenala pokutový kop. Ten neskôr Ronaldo premenil a poslať Real do semifinále.

Na kontroverzný moment v pokutovom území, o ktorom sa bude ešte dlho diskutovať, okamžite prchko reagoval Gigi Buffon. Kapitán “Bianconeri” vybehol na rozhodcu a ten mu neváhal udeliť červenú kartu. Čo však brankár hlavnému arbitrovi povedal? Viaceré zdroje hovoria, že Gigi Michaelovi Oliverovi adresoval poriadne tvrdé slová a medzi nimi nadávky, ktoré v preklade znamenajú “Odj*b sa!”. Buffon tak neuniesol emócie a bol zrejme vylúčený oprávnene. Jedna červená karta však nijak neovplyvní to, že populárny gólman sa navždy zapíše medzi legendy svetového futbalu.

Odpískaná penalta a červená karta pre Buffona

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter