Čo spája TOP 4 brankárov súčasnosti? Toto vás prekvapí!

Čo môže spájať štyroch popredných brankárov súčasnosti, teda samozrejme okrem ich vášne k futbalu, nesporným kvalitám a tomu, že pôsobia v slávnych futbalových kluboch? Niečo predsa len áno.

Konkrétne, jedná sa o kvarteto Jan Oblak, Thibaut Courtois, Marc-André ter Stegen a Alisson Becker. Samozrejme, určite sa nájdu takí, čo nad nich neustále radia skvelého Manuela Neuera, Davida de Geu, Huga Llorisa alebo ďalších skvelých brankárov. Avšak práve spomínané kvarteto má podľa portálu Transfermarkt aktuálne najvyššie hodnoty (od 65 až do 90 miliónov eur).

A čo ich spája? Fakt, že aktuálne majú všetci zhodne po 28 rokov! Najmladším z nich je Jan Oblak, ktorý sa do “partie 28” zaradil 7. januára 2021, zatiaľ čo najstarší je ter Stegen, keďže 30. apríla 2021 bude mať už 29 rokov. Avšak, aktuálne zažívame viac než 100 dní trvajúce obdobie ich vekovej rovnosti. Len dodáme, že v tesnom slede za nimi nasledujú 22-ročný Donnarumma (60 mil. €) a 27-ročný Ederson (56 mil. €), zatiaľ čo 30-ročný Szczesny figurujúci na siedmej priečke je (čo sa týka hodnoty) za nimi už výrazne (35 mil. €).

A nás zaujíma, kto z kvarteta Oblak, Courtois, ter Stegen a Alisson je podľa vás najlepší.

courtois rekord

Zdroj: Športovýmagazín.sk, Transfermarkt.com | Foto: Twitter