Čo to znamená? Hráči v Anglicku odmietajú reštart súťaže!

Pre koronavírus sa nevyhla prerušeniu ani Premier League, ktorú sme mohli sledovať naposledy 9. marca. Odvtedy sa už niekoľkokrát špekulovalo o tom, kedy sa možno najpopulárnejšia liga sveta opäť vráti “do prevádzky”. V tom ale môže byť problém.

Medzičasom sme vás informovali o tom, že vedenie Premier League uvažovalo aj dohrávaní súťaže v Austrálii, poprípade na niekoľkých neutrálnych štadiónoch v Anglicku a nechali sme vám možnosť hlasovať o najobľúbenejší anglický klub., kde je boj o prvú priečku nesmierne vyrovnaný. Boj však čaká možno aj niekoho celkom iného. Najnovšie totižto britská vláda umožnila reštart futbalových súťaží s konkrétnym dátumom a dala tak nádej nedočkavým fanúšikom ostrovného futbalu, ktorých sú milióny.

Nie všetci ale majú radosť z toho, že futbal sa môže vrátiť. Niekoľko hráčov, medzi nimi aj skvelý kanonier Sergio Aguero, jeho reprezentačný kolega Manuel Lanzini či dlhoročný anglický reprezentant a aktuálny “kolega” nášho Dúbravku Danny Rose sa vraj odmietajú z obáv o svoje zdravie či zdravie svojich blízkych vrátiť do kempov a pripravovať sa na záverečné kolá. Je veľmi pravdepodobné, že k podobným krokom budú vyzývať aj ďalších futbalistov.

Ak sa bude jednať len o hŕstku jednotlivcov, zrejme si to budú musieť s nimi vydiskutovať ich zamestnávatelia. Ak však počet protestujúcich naberie na obrátkach, môže sa stať čokoľvek. Môžu mať hráči napríklad silu vydobyť si predčasné končenie ročníka?

Zdroj: Marca.com | Foto: Twitter