Cr. Ronaldo opäť dokázal svoju veľkosť: So svojou Zlatou loptou spravil niečo úžasné!

Bez ohľadu nato, ako občas správanie Cristiana Ronalda na ihrisku pôsobí, v súkromí patrí k jedným z najštedrejších športovcov sveta. Pravidelne daruje na charitu obrovské finančné čiastky. Superstar Realu Madrid pomáha najmä deťom v núdzi.

A pre podobný krok sa rozhodol aj teraz. Cristiano Ronaldo totiž daroval do aukcie jednu zo svojich štyroch Zlatých lôpt. Najcennejšia individuálna trofej vo futbale bola následne na aukcii vydražená a celý výťažok poputoval nadácii Make-A-Wish, ktorá pomáha plniť sny ťažko chorým deťom.

Trofej do súkromnej zbierky získal najbohatší muž Izraela Idan Ofer, ktorého ponuka 600 000 eur bola napokon tou najvyššou. Išlo o Zlatú loptu z roku 2013, ktorú získal ako hráč Realu Madrid. Bola to teda jeho druhá trofej Ballon d´Or v poradí. Tú prvú získal ešte ako hráč Manchesteru United v roku 2008.

Väčšinou, keď hráč získa Zlatú loptu, zvyčajne je darovaná klubu, respektíve je uložená v klubovej vitríne medzi ostatnými trofejami. To však neplatí o Zlatej lopte Cristiana Ronalda z roku 2013, ktorý špeciálne požiadal, aby bolo jeho ocenenie venované do aukcie na pomoc deťom.

Zdroj: Marca.com | Foto: Twitter.com