Cr. Ronaldo pomohol Angličanom postúpiť cez Kolumbiu a ani o tom nevedel! Ako?

Na Majstrovstvách sveta v Rusku už poznáme všetky štvrťfinálové dvojice. V osemfinále sme videli množstvo skvelých a napínavých zápasov, z ktorých dva dospeli až do penaltového rozstrelu.

Chorváti si poradili s Dánmi a Angličania zdolali Kolumbiu. Práve zápas Anglicka je v médiách na poriadnom pretrase, keďže to bolo po prvýkrát, čo sa tomuto britskému tímu podarilo prejsť ďalej po pokutových kopoch. Doposiaľ Angličania na svetových šampionátoch kopali penalty trikrát a vždy vypadli.

Anglicko už však nechcelo pripustiť ďalší podobný neúspech a na svoju nočnú moru, respektíve na pokutové kopy sa špeciálne pripravilo. Tréneri “Abionu” jednoducho rátali s tým, že penalty kopať určite budú: “Ako sme na to prišli? Robili sme prieskum a dospeli sme k zaujímavým zisteniam. Ak chcete vyhrať majstrovstvá sveta, štatistiky hovoria, že musíte prejsť jedným kolom po penaltovom rozstrele. A mužstvá mali vždy nejaké nápadité spôsoby, ako sa s tým vysporiadať,” prezradil technický riaditeľ Anglickej futbalovej asociácie Dan Asworth.

A Angličania svoj recept, ako prekonať túto prekážku, našli v minigolfe a v Cristianovi Ronaldovi. Počas sústredenia pred samotným šampionátom totiž hráči v hoteloch počas minigolfu medzi sebou súťažili a navzájom sa hecovali. Toto provokovanie, pokrikovanie či pískanie pri tzv. finálnom patovaní do jamky ich malo pripraviť na nervozitu počas realizácie pokutového kopu a spraviť ich psychicky odolnejšími.

A čo s tým má Cristiano Ronaldo? Azda niet vychýrenejšieho exekútora pokutových kopov, než je portugalský kapitán. Útočník Realu Madrid premení takmer každú penaltu, a preto si z neho mali zobrať príklad aj anglickí hráči. Reprezentační tréneri sa zamerali na každý jeho krok a zistili, že Ronaldo sa pred každou jedenástkou niekoľkokrát zhlboka nadýchne. Nikam sa neponáhľa, dáva si načas a dokonale sa sústredí iba na loptu. Rovnako to mali spraviť aj futbalisti Anglicka. Či už je to náhoda alebo to hráčom naozaj pomohlo, faktom je, že Anglicko na penalty postúpilo prvýkrát v histórii MS.

Zdroj: Telegraph.co.uk | Foto: Twitter