Cr. Ronaldo reagoval na vypadnutie z MS: Mnohých týmito slovami poriadne prekvapil!

Úradujúci majstri Európy z Portugalska na svetovom šampionáte skončili. Rozhodol o tom zápas osemfinálovej fázy proti Uruguaju. Mužstvo okolo kapitána Cristiana Ronalda podľahlo svojmu súperovi 1:2.

Triumf juhoamerického celku zabezpečil dvoma gólmi Edinson Cavani, za Portugalcov sa presadil stopér Pepe. Superkanonier Cristiano Ronaldo vyšiel tentokrát strelecky naprázdno a v štyroch zápasoch si tak pripísal rovnaký počet gólov.

Bezprostredne po zápase hráči Portugalska neskrývali sklamanie. U novinárov bol pochopiteľne najväčší záujem o kapitána Cristiana Ronalda. Ten svojím vyjadrením mnohých poriadne prekvapil, keďže sa od neho po vypadnutí a najmä po neodpískaní jasného faulu na Quaresmu v závere zápasu čakala skôr kritika či rozhorčenie.

Ronaldo v skvelej forme aj počas dovolenky

Naopak, Ronaldo vyzdvihol kvality súpera a zagratuloval mu k postupu: “Musíme zagratulovať Uruguaju, pretože oni sú tým národným družstvom, ktoré je vo štvrťfinále. Myslím, že sme odohrali dobrý zápas. Možno sme si zaslúžili o čosi viac, ale vo futbale postupuje ten, kto dá viac gólov a oni dali dva, takže im gratulujem.”

“Odchádzame so vztýčenými hlavami. Ako kapitán Portugalska viem, ako tvrdo sme pracovali a musíme byť na tento tím hrdí. Taktiež gratulujem celej organizácii týchto Majstrovstiev sveta. Bolo to fantastické po každej stránke: organizácia, bezpečnosť a atmosféra boli skvelé a treba to povedať. Odchádzame s hlavami hore a som si istý, že tento tím bude vyhrávať aj naďalej,” povedal Cristiano Ronaldo.

Zdroj|Foto: Sportibible.com, YouTube