CR7 na rovinu: Pre TOTO si dal pauzu od reprezentácie!

Cristiano Ronaldo sa v reprezentačnom drese neobjavil od skončených Majstrovstiev sveta v Rusku. Ako však najnovšie ohlásil, v nastávajúcom kalendárnom roku bude portugalskej futbalovej reprezentácii plne k dispozícii. Navyše ozrejmil aj dôvod jeho prestávky.

“V roku 2019 mám v pláne byť opäť trénerovi k dispozícii,” povedal CR7 pre denník Record v jednom z rozhovorov. Následne ozrejmil aj pozadie celej veci, keďže mnohí špekulovali, že to má dočinenia s jeho obvinením zo znásilnenia.

“Dohoda znela, že za Portugalsko nenastúpim v prvej polovici aktuálnej sezóny. Mám už 33 rokov, musel som sa presťahovať do inej krajiny, pracovať s novými trénermi a ich odlišnými metódami, či s novými spoluhráčmi. Aj preto to podľa mňa bolo najlepšie riešenie,” zhodnotil čoskoro už 34-ročný portugalský útočník, ktorý zároveň uviedol na pravú mieru fámy o jeho absencii v reprezentačnom drese.

Ten si v doterajšej kariéry obliekol už 154-krát a v novom kalendárnom roku tak čoskoro pridá ďalšie zárezy. Cristiano za Portugalsko nastrieľal dovedna 85 gólov. Bez jeho prítomnosti odohrali Portugalci od MS v Rusku 6 duelov. V nich sa trikrát tešili z víťazstva a zvyšné tri stretnutia skončili nerozhodne.

Zdroj: As.com | Foto: Twitter