Cristiano Ronaldo do Číny? Toto je 5 dôvodov, prečo sa to nestane!

Cristiano Ronaldo patrí aj v pokročilom futbalovom veku medzi najlepších hráčov na svete. Dokazuje to svojimi výkonmi v Lige majstrov aj talianskej lige. Dlho sa však špekulovalo aj o tom, že by mohol prestúpiť do Číny. Toto sú však dôvody, ktoré by mali túto možnosť dostatočne vylúčiť.

 

Peniaze

Najväčším lákadlom pre futbalistov na prestup do čínskych celkov je ponúkaný plat. Väčšina hráčov si v ázijskej exotike príde na mzdu, ktorú by jej v Európe neponúkol žiadny klub. Do tejto skupiny však nepatrí Cristiano Ronaldo.

Portugalský útočník zarába nemalé milióny aj na “Starom kontinente”, pričom reklamné ponuky sa mu hrnú rad radom. Navyše má aj vlastný biznis so značkou CR7 a plánuje rozbehnúť aj vlasovú kliniku v Madride. Touto cestou ho preto Čína istotne nezláka.

Prestíž

Vymeniť jednu z najlepších líg sveta a Ligu majstrov za pôsobenie v pomerne neznámej čínskej súťaži, to nie je nič pre ambiciózneho Cristiana Ronalda. Aj keď čínska najvyššia futbalová liga kvalitatívne stúpa, naďalej je pred ňou podľa slov Mareka Hamšíka ešte poriadne dlhá cesta.

V prípade portugalského reprezentanta by sa skôr dalo hovoriť o prestupe do MLS, ktorá je predsa len o niečo lukratívnejšou súťažou. Navyše sa už počas jedného zo sústredení ešte v drese Realu Madrid vyjadril, že sa mu v Spojených štátoch amerických veľmi páči. Možno ho do svojho nového projektu zláka David Beckham.

Domov

Cristiano je rodinne založený človek. Na každý galavečer, ale aj zápasy s ním chodí aj jeho rodina. Navyše. z Európy je to do Lisabonu vždy bližšie, ako z ďalekej Ázie. Prostredie v Taliansku mu navyše vyhovuje aj z hľadiska klimatických podmienok a Čína plná smogu by pre neho a jeho rodinu nemusela byť to pravé orechové.

Rekordy

34-ročný portugalský útočník je držiteľom viacerých rekordov, ktoré má možnosť aj naďalej zveľaďovať, či pridávať k ním ďalšie. V Ázii by o túto možnosť prišiel a my dobre vieme, že Portugalec je súťaživý typ, ktorý neustále potrebuje výzvy.

Reprezentácia

Kapitán portugalskej futbalovej reprezentácie je jedným z hlavných ťahúňov národného mužstva. V Európe má možnosť naďalej držať si stabilnú výkonnosť a porovnávať sa s najlepšími hráčmi sveta, čo sa odzrkadľuje aj na jeho hre v reprezentačnom drese. Majstrovstvá Európy sa nekompromisne blížia a Cristiano by opätovne rád uspel.

Foto: Twitter