Cristiano Ronaldo vie, kde je problém: Týchto 3 hráčov nemal Real nikdy predať!

Real Madrid sa na začiatku sezóny trápi. Nielen herne, ale aj výsledkovo. Veď dva súťažné zápasy za sebou prehral naposledy začiatkom roka 2017, keď stratil všetky body v zápase La Ligy so Sevillou a následne podľahol v Copa del Rey Celte Vigo.

Odvtedy Real šlapal ako hodinky a vyhral španielsku ligu, Ligu majstrov a Európsky i Španielsky superpohár. Cez leto však mužstvo trénera Zinedina Zidana prešlo niekoľkými zmenami, a možno práve tie sú príčinou, prečo kráľovský veľkoklub prehral v poslednom ligovom kole s Gironou a následne aj v Champions League s Tottenhamom.

Do tímu z Madridu neprišla žiadna výrazná superstar, avšak odišlo niekoľko zvučných mien. A práve odchod trojice hráčov je podľa Cristiana Ronalda, najväčšej superstar tímu, kľúčovým faktorom chabých výsledkov a nevýrazného herného prejavu Realu v tejto sezóne.

Álvaro Morata v drese Chelsea
Álvaro Morata už v drese londýnskej Chelsea

“Všetci hráči, ktorí toto leto odišli, nás robili silnejšími. Nie je to výhovorka, ale hráči ako Pepe, James, Morata nás robili silnejšími. Chlapci sú budúcnosť, ale sú ešte mladí a nemajú dostatok skúseností,” povedal Cristiano Ronaldo po prehre 3:1 s Tottenhamom pre denník AS.

Do Realu prišlo niekoľko supertalentovaných hráčov, akými sú Dani Ceballos, Theo Hernández, a z hosťovaní sa vrátili aj Jesús Vallejo, Marcos Llorente i Borja Mayoral. Najstarší z nich má však 22 rokov a zdá sa, že na slovách Cristiana Ronalda o nedostatku skúseností bude poriadny kus pravdy.

Stopér Pepe odišiel do Besiktasu zadarmo, keď mu Real vzhľadom na jeho vek zmluvu nepredĺžil. Álvaro Morata prestúpil do Chelsea za 62 miliónov eur a James Rodríguez sa porúčal na dvojročné hosťovanie do mníchovského Bayernu.

Portugalský stopér Pepe v drese Besiktasu

 

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter