Cristiano Ronaldo zúri: Na svojom Instagrame sa posťažoval na 5-zápasový dištanc!

0
2

Cristiano Ronaldo bol pravdepodobne najvýraznejšou postavou prvého súťažného El Clásica v novej sezóne. V Španielskom superpohári mu nato stačilo 24 minút, počas ktorých stihol nádherne skórovať a o dve minúty nato byť vylúčený.

Diskutabilná červená karta automaticky znamená stopku na jeden zápas (odveta Španielskeho superpohára) a k tomu mu komisia naparila 4 zápasový dištanc, čo je spodná hranica za napadnutie rozhodcu podľa disciplinárneho kódexu Španielskej futbalovej asociácie. Ronaldo však cíti obrovskú krivdu a svoj nesúhlas vyjadril aj na svojom oficiálnom instagramovom účte.

“Je nemožné byť v tejto situácii ticho, 5 zápasov! Príde mi to prehnané a smiešne, nazval by som to perzekúciou (prenasledovaním). Ďakujem fanúšikom a spoluhráčom za podporu,” napísal Ronaldo.

Real Madrid sa voči rozhodnutiu komisie odvolal, avšak neúspešne. Ronaldo musí navyše zaplatiť pokutu 3805 € a klub 1750 €. Portugalský kapitán tak bude Realu Madrid k dispozícii až 20. septembra na domáci zápas proti Betisu Sevilla.

Zdroj: Instagram | Foto: Twitter