Črtá sa favorit: Kto by mohol viesť nemeckú reprezentáciu?

Ako ste mohli postrehnúť, Hansi Flick už nie je trénerom nemeckej reprezentácie. Väz mu definitívne zlomila otupná prehra 1:4 s Japonskom a už o tri dni neskôr viedol hostiteľskú krajinu EURA 2024 jej bývalý tréner Rudi Völler. Ten je však súčasne i vysokým funkcionárom.

Okamžite sa začalo špekulovať o tom, že práve muž, ktorý doviedol Nemecko napríklad i k striebru na MS 2002, sa ujme funkcie natrvalo. Avšak po výhre 2:1 nad Francúzskom priznal, že o trénerské kreslo už nemá záujem a prioritou je nájsť stáleho kouča.

Tým by sa mohol stať údajne už bývalý tréner Lipska a Bayernu, a síce Julian Nagelsmann. Stále len 36-ročný lodivod, ktorý je teda mladší než napríklad Manuel Neuer, bol už podľa dostupných informácií nemeckým zväzom kontaktovaný.

S postom nemeckého reprezentačného trénera ale boli okamžite spájaný napríklad i známi tréneri ako Jurgen Klopp (ten to okamžite poprel s tvrdením, že sa sústredí aktuálne výlučne na Liverpool) či Antonio Conte. S tými však nemal byť nikto oficiálne v kontakte.

Zdroj: Twitter | Foto: Instagram