Črtá sa megavýmena? Real mal dať Liverpoolu šialenú ponuku.

Real Madrid sa rozhodol toto leto výrazne posilniť svoj tím. Snáď najväčším úlovkom aktuálneho prestupového obdobia je pre “Biely balet” Eden Hazard. Madridský tím však ešte chystá hon na minimálne jedného z trojice Eriksen, Pogba, Mané. Práve pre príchod posledného menovaného našiel Real zaujímavé riešenie.

Liverpool by pred nasledujúcou sezónou potreboval posilniť v útočnej formácií. Síce má vpredu silný trojlístok Mané-Firmino-Salah, na lavičke však má na týchto postoch slabšie zastúpenie. Jürgen Klopp sa netají tým, že je veľkým fanúšikom Marca Asensia, ktorý pôsobí práve v Reale Madrid. 23-ročný krídelník by svojou rýchlosťou a technikou perfektne zapadol do systému nemeckého kouča.

asensio real madridNaopak Zinedine Zidane je veľkým obdivovateľom Sadia Maného a rád by ho privítal vo svojom tíme. Senegalčan bol v minulej sezóne spolu so Salahom a Aubameyangom najlepším strelcom Premier League s 22 presnými zásahmi. Je preto nespochybniteľné, že Mané má v Liverpoole nezameniteľnú úlohu a rozhodne sa ho “The Reds” nechystajú v nasledujúcich sezónach predať, ponuka je však viac ako zaujímavá.

sadio mane lfc

Riešenie podľa Realu:

Madridčania prichádzajú so vskutku šalamúnskym riešením. Aspoň teda pre nich. Ponúkajú Liverpoolu výmenu Asensio – Mané. Pre porovnanie: Asensio dal v minulej sezóne v 44 zápasoch 6 gólov. Mané zaznamenal v 50 zápasoch o 20 gólov viac. Podľa špecializovaného portálu Transfermarkt má Asensio trhovú hodnotu vo výške 60 miliónov eur. Mané ju má dvakrát vyššiu. Je jasné, že takéto “prerobenie” na cene či kvalite Liverpool akceptovať nebude. Rovnako pre nich neprichádza do úvahy odchod Maného z Anfield Road minimálne na ďalšiu sezónu, v ktorej sa hotujú na titul v Premier League. Real sa preto musí zamyslieť ešte raz a pravdepodobne nájsť iné riešenie, alebo?

Zdroj: Thesun.uk, Transfermarkt.com | Foto: Twitter