Črtajúca sa rarita: FC Barcelona môže “dokázať nemožné”!

Futbalová Liga Majstrov UEFA vie prinášať najrôznejšie príbehy, čo je aj dôvodom, prečo ju toľko fanúšikov doslova miluje. Aktuálne sa nám chýli skupinová fáza ku svojmu koncu a po tom, ako sa hráči FC Barcelony a Benfiky rozišli zmierlivo, je v hre raritná situácia.

Skupinová fáza Ligy Majstrov si skutočne pamätá všeličo. 12-bodový SSC Neapol, ktorý i tak skončil na 3. mieste, Tottenham, ktorý navzdory debaklu 2:7 od Bayernu napokon postúpil do osemfinále či dokonca Zenit Petrohrad postupujúci ďalej len so šiestimi bodmi a skóre 5:9.

Avšak, aktuálny stav v skupine E môže priniesť celkom novú a doposiaľ nevídanú situáciu. Futbalisti FC Barcelony totižto môžu postúpiť z 2. miesta aj navzdory faktu, že strelia v šiestich dueloch len chabé dva góly! Toľko ich majú na konte po piatich zápasoch a teoreticky ďalší nepotrebujú.

Majú totižto sedem bodov (po výsledkoch 1:0, 1:0, 0:0, 0:3, 0:3), zatiaľ čo Benfica je len na piatich. Tá má síce s Barcelonou lepšie vzájomné zápasy, no ak v poslednom kole nedokáže zdolať Dynamo Kyjev, nemôže postúpiť. Naopak, ak lisabonský klub vyhrá, Barce nebude stačiť na postup ani remíza v Mníchove. Ako to celé napokon dopadne?


Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter/FC Barcelona