Ďalší kandidát na fail roka vo Fortuna lige: To, čo zahodil Vittek, dávajú aj žiaci! (VIDEO)

0
1

Po prekvapivej domácej prehre Dunajskej Stredy s Trenčínom si trnavský Spartak mohol zabezpečiť titul tri kolá pred koncom ligy. To by však musel naplno bodovať v zápase proti bratislavskému Slovanu. 

To sa napokon nestalo a Trnava odchádzala z Pasienkov s prehrou. ŠK Slovan Bratislava zdolal lídra tabuľky 2:1 a “Bílí Andelé” si tak na prípadný titul musia ešte počkať. Prehra Trnavy však dnes mohla byť ešte vyššia. To by ale nemohol vyhlásený kanonier a strelec štyroch gólov na MS v Juhoafrickej republike Róbert Vittek zahodiť superšancu.

Bežal už úplný záver zápasu a Spartak v snahe získať aspoň bod vrhol všetky sily do útoku. To znamenalo hrozbu brejkov, ktorý nakoniec aj prišiel. Rýchly Španiel Moha šikovne obohral trnavskú obranu, predral sa s loptou až do 16-ky a nezištne naservíroval Vittekovi loptu pred prázdnu bránu. V tom však prišlo niečo, s čím zrejme nerátal ani samotný Vittek. Ten loptu trafil tak nešťastne, že sa mu dostala pod nohu a zo šance napokon nebolo nič.

Okrem samotného útočníka vlastným očiam neveril zrejme celý štadión. 36-ročný Róbert Vittek sa tak po trnavskom futbalistovi Chanturishivilim, ktorý nepremenil azda ešte väčšiu šancu proti Slovanu, stáva ďalším pomyselným kandidátom na fail roka vo Fortuna lige. Ako sa hovorí, aj majster tesár sa utne, a majstrom v dávaní gólov Robo rozhodne je.

Zahodená superšanca Róberta Vitteka

Zdroj: TV Dajto | Foto: Facebook