Ďalší “majstri defenzívnej hry”: Táto partia nevie, čo je to inkasovať!

0
1

Nedávno sme vám priniesli článok z ligy v oceánskom Fidži, kde tamojší klub Labasa FC neinkasoval v prvých šiestich dueloch sezóny a mal pritom netradičné skóre 2:0. Ešte väčší bizár ale prináša liga v africkej krajine Burkina Faso, konkrétne popredný celok z hlavného mesta.

Étoile Filante de Ouagadougou je 13-násobným majstrom svojej krajiny, naposledy získal trofej v roku 2014. Ak by v aktuálnom ročníku trošku zlepšil svoju ofenzívu, možno by mohol pomýšľať na ďalší. Avšak, aspoň defenzívu má brilantnú.

Ťažko povedať, ako by si takýto tím počínal napríklad pri konfrontácii s nejakým slovenským klubom, no na domácej scéne má po 6. kole aktuálneho ročníka bilanciu 1-5-0 a veľavravné skóre 1:0. A aby nebolo málo, v posledných troch kolách minulej sezóny mal skóre 1:0. Neinkasoval už teda celých deväť duelov, no dva strelené sú za 810 minút obdobne pramálo. Gólový priemer na zápas je v súťaži aktuálne ľahko pod dvomi gólmi na stretnutie.

Zaujímavosťou, ktorá sa ale napríklad stala aj súčasťou príspevku na sociálnej sieti Twitter, je tá, že v aktuálnom ročníku má klub nového, a síce len 18-ročného brankára Philippe Marého. Všimne si toho nejaký klub v Európe a dá mu šancu?

Tímová predzápasová fotografia z minulej sezóny

Zdroj: Flashscore.sk, Wikipedia.en Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter