Ďalší mladík opúšťa domácu scénu: Útočník s draft-potenciálom smeruje… !

Slovenské štadióny sú od leta minulosťou pre  trenčianskeho útočníka Samuela Honzeka, ktorému sa v kanadskej WHL darí nad očakávania, pred Vianocami nabral smer zámorie aj Ondrej Molnár z Nitry.

Piatok 13. január sa stal “osudovým” pre 18-ročného útočníka Nových Zámkov, ktorého doterajšia kariéra je pomerne zaujímavá. Jeho meno je Martin Mišiak a zahliadnuť sme ho mohli aj na MS U18 2022, MS U20 2022 a MS U20 2023.

Mladik, ktorý svoje 18. narodeniny oslávil až koncom septembra, má za sebou už jeden a pol sezóny v drese Nových Zámkov. V predošlej sezóne mal v 46 dueloch bilanciu 4+6, v tej aktuálnej stibol v 25 zápasoch získať 8 bodov za asistencie.

Hráč, ktorý už stihol v mladom veku hrať aj českú a fínsku ligu do 16 rokov, sa teraz presúva do prestížnej americkej juniorskej súťaže USHL, kde oblečie dres klubu Youngstown Phantoms. Tú hrajú aktuálne napríklad aj viacerí už draftovaní hráči do NHL (vrátane nášho Adama Žlnku), ako aj dvojciferný počet slovenských nádejí. Ich počet navýšili po nedávno skončenom šampionáte juniorov aj Libor Nemec či brankár Adam Gajan.

Mladý Slovák je pritom očakávanou voľbou niektorého klubu v drafte do NHL 2023. V rebríčku európskych hráčov sa objavil v prvej “32ke”.

Zdroj: Eliteprospects | Foto: Instagram