Ďalší neúspech Realu: Klub má okamžite reagovať, Ancelotti … !

Prehra vo finále španielskeho suerpoháru 1:3 s FC Barcelonou, ktorá bola v zápase očividne lepšia, bola poslednou kvapkou pre Carla Ancelotti. Ten síce pred pár mesiacmi doviedol Real k triumfu v Lige majstrov, no aktuálne rozhodne navzdory takmer identickej zostave spokojný nie je.

Real Madrid doteraz neurobil žiadny nákup na prestupovom trhu, hoci sa špekulovalo, že práve na január sa jeho evdnie chystá pripraviť značný balík na posily. K tomu podľa nových správ má dôjsť až v lete.

V klube sa pripravujú sa však na rušné leto, pretože mnohým súčasným hviezdam vyprší zmluva na konci sezóny, pričom od niekoľkých z nich, vrátane Karima Benzemu a Luku Modriča sa očakáva, že uzatvoria nové zmluvy v Santiagu Bernabeu. Klub podla Ancelottiho nutne potrebuje posily.

Rozhodnite: Ktorý klub hrajúci La Ligu je najobľúbenejší?

Podľa The Athletic Carlo Ancelotti verí, že Real Madrid potrebuje posily na každej pozícii na ihrisku okrem brankárskeho postu, Belgický reprezentant Thibaut Courtois bol v posledných rokoch stabilným hráčom Realu Madrid a mnohí ho dokonca považovali za najlepšieho brankára na svete.

Los Blancos majú aj výbornú alternatívu v podobe Andriyho Lunina. Hoci ukrajinský reprezentant bude pravdepodobne diskutovať o svojej budúcnosti v Santiagu Bernabeu na konci sezóny, brankár si svoje pôsobenie v klube viac než pravdepodobne predĺži.

Napriek tomu Real Madrid nutne potrebuje posily na ostatných postoch. Tréner Ancelotti údajne nedávno hovoril s vedenímRealu Madrid o potrebe podpísať nového útočníka (Endrick príde až v roku 2024) a nového krajného obrancu. Zrejme v Madride už dávno ľutujú, že si nechali odísť napríklad Achrafa Hakimiho.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Achraf Hakimi (@achrafhakimi)

Hoci predstavenstvo vraj jeho žiadosť zamietlo, niet pochýb o tom, že Real Madrid potrebuje posily najmä na postoch krajných obrancov. Klub nemá spoľahlivého ľavého obrancu obávajúc sa o formu a budúcnosť Ferlanda Mendyho, zatiaľ čo problémy s formou a kondíciou Daniho Carvajala sú taktiež evidentné.

Aj starnúci stred poľa robí starosti. Výkony Kroosa aj Modričasú v  Realu Madrid vysoko cenené. Stále však existuje potreba mladých stredopoliarov, ktorí môžu slúžiť aj ako lídri do budúcnosti. Španielski giganti sa toto leto obzerajú po superhviezde Borussie Dortmund Jude Bellinghamovi, ale prilákať Angličana bude veľkou výzvou. Hráči ako Tchouameni či Camavinga ešte zatiaľ nie sú schopní podávať zápas čo zápas konštatne špičkové výkony.

OFICIÁLNE: Real Madrid hlási zvučnú posilu, k spoluhráčom sa pripojí … !

Ani útok Realu Madrid nie je bezchybný. Zatiaľ čo Benzema sa po návrate po zranení vrátil do solídnejformy, klub potrebuje spoľahlivú dlhodobú náhradu za starnúceho Francúza, ktorý mal v poslednom čase veľa problémov s kondíciou. Na krídlach má síce klub kvalitu v podobe dua Vinícius – Rodrygo, no hráči ako Hazard či Asensio nemajú práve “ideálnu” výkonnosť.

 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Karim Benzema (@karimbenzema)

Zdroj: Madridniversal | Foto: