Ďalší odchod z Realu. Tento hráč prestupuje do Premier League!

Po prestupe Marcosa Llorenteho do konkurenčného Atlética Madrid by sa mal Real “zbaviť” ďalšieho z nadbytočných hráčov. Konkrétne sa jedná o Matea Kovačića, ktorý uplynulú sezónu strávil na hosťovaní v FC Chelsea. Tá by mala v najbližších dňoch podpísať s Chorvátom dlhodobý kontrakt.

Za 25-ročného Kovačića by mala Chelsea zaplatiť 50 miliónov eur s pridanými bonusmi. “The Blues” podpíšu stredopoliara aj napriek zákazu transferov na 2 prestupové obdobia, ktorý inkasovali od FIFA kvôli neoprávneným prestupom dvoch neplnoletých hráčov.

Kovačić sa ihneď po príchode do Londýnskeho klubu usadil v základnej zostave a vybojoval celkový triumf v Európskej lige UEFA. Celkovo si pripísal na svoje konto 51 súťažných duelov, v ktorých sa však gólovo nepresadil. Napriek tomu zanechal na generalitu klubu dobrý dojem a tá sa rozhodla podpísať defenzívneho záložníka natrvalo. Pre Chelsea je to už druhý letný príchod, keď ešte v januári podpísala vychádzajúcu americkú hviezdu z Dortmundu Christiana Pulisica, ktorého však ponechali vestfálskemu klubu na hosťovaní do tohto leta.

mateo kovacic chelseaZdroj: Theguardian.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter