Ďalší otáznik: Hrozba visí aj nad významným hokejovým turnajom!

V stredu 11. marca sa oficiálne predčasne ukončil Tipsport ligový ročník 2019/20. Na Slovensku sa však má hrať čoskoro aj dôležité hokejové podujatie, nad ktorým, bohužiaľ, visí otáznik.

Jedná sa o majstrovstvá sveta 1.A divízie vo vekovej kategórii U18, do ktorej v uplynulom roku Slovensko zostúpilo. Podujatie sa má konať v dňoch od 13. do 19. apríla v Spišskej Novej Vsi. Či sa ale uskutoční, zatiaľ nie je jasné.

“Sme v príprave na MS do 18 rokov, sú tam rozbehnuté veci, sú tam veci pod zmluvou, boli zaplatené predfaktúry a nevieme, či majstrovstvá budú. O tom sa bude rozhodovať na budúci týždeň. Takže táto situácia nás zasiahla celoplošne všetkých a má to dopad na celú ekonomiku. S nami sa budú viesť všetci, či už predajcovia vstupeniek, ubytovanie, stravovanie, všetky tieto služby. Naozaj, situácia je vážna a budeme sa vážne zaoberať, ako eliminovať tieto straty,” informoval generálny sekretár Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Miroslav Valíček.

Ak sa turnaj uskutoční, slovenskí mladíci sa budú pokúšať o návrat medzi elitu. Postupuje však len víťaz zo šesťčlennej skupiny. V nej sú okrem Slovenska aj Kazachstan, Nórsko, Dánsko, Francúzsko a nováčik z Japonska (víťaz 1.B divízie). Medzi elitou nás nahradilo Nemecko. Pred rokom sme vo Švédsku obsadili v skupine posledné miesto bez zisku bodu, keďže sme nezvládli kľúčový duel proti Lotyšsku (0:2). V play-out hranej na dva víťazné zápasy nás zdolalo Švajčiarsko (1:4, 4:3 a 3:6). Len pre informáciu, ani žiadna z nižších divízii (1.B – 3.B) sa ešte neodohrala.

Zdroj: Hockeyslovakia.sk | Foto: Facebook/Tipsport liga, YouTube/HockeySlovakia