Ďalší prekliaty hosťovaniami: Čo bude so stopérom Chelsea ďalej?

Londýnska Chelsea behom leta zažije určitú hráčsku obmenu, pričom taký post stopéra je otvorený. Nielenže Rudiger zamieril ako voľný hráč do Realu Madrid, ale zrejme po konci kontraktu odíde aj Christensen a kto vie, čo bude s Azpilicuetom, ktorý niekedy alternoval na pozícii pravého stredného obrancu v 3-člennej stopérskej línii.

Avšak, Chelsea “vlastní” aj niekdajší talent z USA. 26-ročný Matt Miazga nastúpil v mladom veku v jej drese do dvoch duelov v Premier League. To však ešte v sezóne 2015-2016. Odvtedy prešlo šesť rokov a stopér prešiel piatimi hosťovaniami v piatich rozličných krajinách.

Naposledy to bol španielsky Alaves, v drese ktorého naskočll v La Lige do 11 duelov. Aktuálne sa špekuluje o tom, že by rok pred koncom kontraktu v Chelsea rozviazal s klubom platnú zmluvu, poprípade prestúpil zadarmo. Šance na uplatnenie v jej Ačku má mizivé a údajne už nechce neustále hosťovať.

Jeho cena je len na úrovni 3 miliónov eur, čo po príchode nového majiteľa nie je suma, ktorá by hrala nejakú podstatnú rolu. Veľký záujem majú belgické kluby, ktoré ho mali možnosť sledovať behom sezóny 2020-21, keď za Anderlecht naskočil do diania 33 krát.

Zdroj: Transfermarkt | Foto: Instagram/