Ďalší SLOVÁK v Premier League? Lobotku chcú viaceré anglické kluby!

V Premier League nám po Martinovi Škrtelovi robí skvelú reklamu Martin Dúbravka. O chvíľu by ho však mohol doplniť ďalší reprezentant a to Stanislav Lobotka, o ktorého je údajne záujem vo viacerých celkoch anglickej najvyššej súťaže.

24-ročný stredopoliar prišiel do španielskeho celku Celta Vigo v júli 2017 z dánskeho FC Nordsjaelland za 5 miliónov eur. V Španielsku sa postupne prepracoval na oporu svojho mužstva a záujem oňho preto prirodzene vzrástol aj zo strany iných klubov.

Najnovšie sa mal podľa Šport.sk odvolávajúci sa na zahraničné zdroje, zapojiť do boja o služby slovenského záložníka ďalší tím z Premier League Wolverhampton Wanderers FC. Ten údajne za Lobotku ponúka 30 miliónov eur. Výkupná klauzula 14-násobného slovenského reprezentanta je však 50 miliónov.

O Slováka je záujem aj v ďalších anglických kluboch ako AFC Bournemouth, FC Watford a Leicester City. Posledný menovaný klub mal zaň podľa Calciomercato ponúknuť 26 miliónov eur. Najodvážnejšie tvrdenia vraj hovoria aj o záujem Chelsea FC. Ak by sa vraj súčasnému kormidelníkovi “The Blues” nepodarilo kúpiť Leandra Paredesa zo Zenitu Petrohrad, zamerať by sa mal práve na Stanislava Lobotku.

Zdroj: Šport.sk, Calciomercato.it | Foto: Twitter