Ďalší slovenský supertalent: V drafte 2023 má potenciál na TOP 10!

Slovensko bude mať zrejme najmenej dvoch hráčov draftovaných v 1. kole vstupného draftu 2022, pričom majú byť naozaj veľmi vysoko. Avšak, aj rok 2023 vyzerá z nášho pohľadu veľmi nádejne. Jeden Slovák má podľa predbežných odhadov potenciál minimálne na TOP 10!

Zrejme ste už o ňom počuli. 16-ročný Dalibor Dvorský oslávi sedemnáste narodeniny v júni, no už teraz pravidelne nastupuje v druhej najvyššej seniorskej lige vo Švédsku. Úroveň juniorskej súťaže (U20), ktorá má veľmi dobré renomé, už evidentne prerástol. Medzi o štyri roky staršími hráčmi mal veľmi dobrú bilanciu.

V 33 zápasoch zaznamenal 20 gólov a 20 asistencii, predtým exceloval napríklad ako 14-ročný v drese zvolenskej U18, pred dovŕšením 16. narodenín sa stal najmladším strelcom našej Extraligy a Dvorského ste mohli vidieť aj vo dvoch zápasoch predčasne zrušených juniorských majstrovstiev sveta 2022. Jednotkou draftu by mal byť údajne v roku 2023 ospevovaný Connor Bedard, no Dvorský má, ako už bolo spomenuté, našliapnuté veľmi vysoko.

Zdroj: Eliteprospects.com | Foto: Twitter/HockeyAllsvenskan